18 stycznia 2012

Bolerko (?)

W ramach opróżniania szaf, z resztek włóczki Kotek czy Kocurek wykombinowałam takie cośik.
Do sesji foto zapięcie wykonałam ze szpilek, bo zielonych w moich szpargałach nie znalazłam, a po guziki trzeba się wybrać do miasta i jeszcze pamiętać, żeby kupić te 2 guziki. 
Na razie w to "cosik" zestroiłam wypożyczony i wymarzony manekin.


Wzór - fałszywy angielski + ściągacz pojedyńczy

6 komentarzy:

 1. Fantastyczne bolerko. I taki ciekawy kolor.
  Bardzo mi sie podoba.
  Mam pytanie, jeżeli można - jak robisz ten ścieg "fałszywy angielski" Wychodzi bardzo ładnie i równo. Będę wdzięczna za odpowiedź.
  Pozdrawiam Iza
  thedaizab@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję, za miłe słowa. Hmmm jakby tu wytłumaczyć jak ja to robię.. robię trzy oczka prawe i jedno lewe na obu stronach czyli lecąc rządkami pionowymi jest to prawe, ryż, lewe ryż i tak w kółko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeprasza, ale dobrze rozumuję: pierwszy rząd cały 3 prawe, 1 lewe i tak do końca, a drugi - 1 oczko lewe, 1 pr, i tak do końca? ale to nie wychodzi. Przepraszam Cie, ale nie kapuję? Możesz jasniej drugi rząd. Dziekuję - Iza
  albo nad pierwszym prawym oczkiem lewe, nad drugim prawym jakie??

  OdpowiedzUsuń
 4. I rz o.brz, o.l, 3op, ol, 3o.p itd
  IIrz o brz o.p, o.p o.l 3op. o.l 3op. ol itd
  Chodzi o to, żeby na prawej stronie robótki (na lewej tez) wychodziło lewe, ryż, prawe, ryż, lewe, ryż, prawe, ryż. czyli w tym zagłębieniu masz jakby lewe, potem ryż a tą górkę tworzy prawe. Hmm sama juz nie wiem jak to wyjaśnić. Ale mam nadzieję ze jak przyjrzysz sie na zbliżeniu wzoru to pojmiesz. Marna ze mnie korepetytorka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie dziekuję. Bardzo jasno i klarownie teraz to wytłumaczyłaś, tak "łopatologicznie". To ja raczej słabo kumam. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję.
   Z najlepszymi życzeniami - Iza

   Usuń
 5. Czy ja źle widzę? Na zdjęciu jest ściągacz podwójny, a nie pojedynczy...
  Szukałam porównania ściągacza 2x2 i angielskiego, a tu w jednej pracy jest jeden i drugi. Bardzo mi Twoje zdjęcia pomogły - dziękuję.

  OdpowiedzUsuń